Czwartek, 18 Lip 2024
 
 
Ministerstvo dopravy doporučuje cílit na propojení Dunaje a Odry PDF Drukuj Email
There are no translations available.

Ministerstvo dopravy doporučuje cílit na propojení Dunaje a Odry. Pro Labe chce územní rezervy

Ministerstvo dopravy navrhlo vládě se při dalších jednáních o projektu vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe zaměřit na propojení Dunaje a Odry. Zároveň se však rozhodlo ponechat územní rezervu i pro labskou část projektu, která by měla sloužit jako rezerva do budoucna.

"Návrh usnesení a studii proveditelnosti vodního koridoru jsme vládě odeslali v pondělí. Předpokládám, že během října či listopadu bychom to mohli projednat," uvedl ministr dopravy Vladimír Kremlík.

Podle studie by výstavba celého koridoru vyšla na 585 miliard korun, připojení Labe by přitom stálo více než 300 miliard. Ministerstvo původně doporučilo labskou část projektu zcela vyřadit, protože její zahrnutí se podle studie jeví jako rizikové. Po připomínkách některých ministerstev a krajů se však nakonec rozhodlo ponechat pro Labe územní rezervy, které studie vymezila.

I přesto ovšem ministerstvo vládě doporučilo se prioritně zaměřit na propojení Dunaje a Odry. V případě souhlasu vlády by ministerstvo následně zadalo zpracování podkladů k vyhodnocení vlivů na životní prostředí.

Zdroj: ČTK