Piątek, 01 Gru 2023
 
 
Výzva pro renesanci vnitrozemské plavby ve středo a východoevropském hospodářském prostoru PDF Drukuj Email
There are no translations available.

Unie komor Labe/Odra iniciovala Výzvu, která si klade za cíl podpořit renesanci vnitrozemské plavby ve středo a východoevropském hospodářském prostoru, a zlepšit podmínky a úroveň osobní a nákladní dopravy vnitrozemskými vodními cestami a vyrovnání propastných rozdílů v dopravní infrastruktuře a tím hospodářské úrovni středoevropského regionu.

Výzva je signována reprezentanty evropských hospodářských, vědeckých a společenských organizací, sdružení a správ a také účastníky plavebních konferencí ODRA ODER 2010. Unie komor Labe/Odra je svazkem 32 Průmyslových a obchodních komor spolupracujících v přeshraničním prostoru v České republice, v Polsku a Německu.

Rozšířením Evropské Unie na východ byla zejména v České republice a Polsku oživena diskuse o výstavbě sítě vnitrozemských vodních cest pro ekonomické využití. V regionu Labe/Odra se vede diskuse o budoucnosti podmínek pro vnitrozemskou plavbu na Labi, na Odře a o projektu vodního koridoru Dunaj-Odra- Labe jakož i o nutném přípojení na existující (západo-)evropskou sít‘ vodních cest. Mnoho zájmových svazů v České republice, v Polsku a Německu participuje v tomto procesu. Unie komor Labe/Odra chce pozitivně ovlivnit proces vytváření veřejného mínění pro podporu rozvoje vnitrozemské plavby. Z toho důvodu je organizována akce ODRA ODER 2010.

Výzvu naleznete zde: Výzva pro renesanci vnitrozemské plavby ve středo a východoevropském hospodářském prostoru